Úloha pre 4., 5. a 6. ročník

22.10.2020

Milé deti!
Vytvorte si obrázok s prírodných plodov, ktoré vaše mamy a staré mamy používajú v kuchyni. Fazuľa, hrach, cícer, korenie čierne, šošovica, ryža, fazuľka mungo. Pripadne rôzne druhy cestovín, najlepšie drobnejšie. Môžeme ich ukladať a vytvoriť rôzne obrazce len tak bez lepidlá, alebo naopak vytvoriť obrázok na kartóne, či papieri za pomoci tekutého disperzného lepidla. Viď. obrázok.

Témou číslo dva je záložka do knihy. Použite výkres, pripadne zlepte dva dohromady. Alebo tenší kartón, pri ktorom môžeme využiť hnedý podklad. Dierovačom, alebo koncom nožníc vytvoríme dierku pre upevnenie stužky, motúzika, bavlniek. Podľa fantázie. Ďalším typom pre záložku môžu byť drevené paličky, lekárske. Tie môžeme zdobiť čiernou tenšou fixkou. Záložku môžeme vyzdobiť z oboch strán. Prikladám príklady na obrázkoch. Použite fixky, farebné, čierne, perá, pastelky. Tvaru záložky sa medze nekladú. Mala by byť však dlhá a užšia, aby sedela v knihe a aby plnila svoj účel. 

Vašu prácu odfoťte a pošlite mailom na andrea.harmadyova@gmail.com alebo kliknite na "odovzdať úlohu" a presmeruje vás na odoslanie emailu.

Teším sa na vaše práce!
p.uč. HarmadyováInšpirácie